Dario MelossiŠ. m. spalio 22 – 24 dienomis Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Kriminologinių studijų centre viešės ir paskaitas skaitys profesorius Dario Melossi (Bolonijos Universitetas, Italija).

Spalio 22 dieną, nuo 11 val. iki 13.15 val. Dario Melossi skaitys viešą paskaitą: “The cycle of the canaille: migration, punishment and the long cycle of the economy“ (liet. „Padugnių ciklas: migracija, bausmė ir didysis ekonomikos ciklas“).

Spalio 23 dieną, nuo 11 val. iki 13.15 val. Dario Melossi skaitys viešą paskaitą: “At the intersection of law, migration and the economy: comparing the United States and Europe“ (liet. „Teisės, migracijos ir ekonomikos sankirtoje: lyginant Jungtines Valstijas ir Europą“).

Spalio 24 dieną, nuo 11 val. iki 12.30 val. Dario Melossi skaitys viešą paskaitą: “The processes of criminalization of migrants, democracy and  the ‘Constitution’ of the European Union” (liet. „Migrantų kriminalizacijos procesai, demokratija ir ES konstitucija“).

Paskaitos (anglų kalba) vyks Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9/1, Vilnius), 201 auditorijoje. Norinčius dalyvauti viešajame paskaitų (seminarų) cikle, prašome registruotis el. paštu: iki spalio 21 d.

Dario Melossi yra Bolonijos universiteto (Italija) Teisės fakulteto kriminologijos profesorius. Bolonijos universitete gavęs teisinį išsilavinimą, tęsė studijas Kalifornijos universitete (JAV), kuriame įgijo sociologijos daktaro laipsnį. Dario Melossi yra daugiau kaip 200-tų publikacijų autorius. 1978 m. kartu su bendraautoriumi Massimo Pavarini italų kalba parašė knygą:„Kalėjimas ir fabrikas: penitencinės sistemos ištakos“ (angl. The prison and the factory: origins of the penitentiary system). Ši knyga kartu su Michaelio Foucault darbu: „Disciplinuoti ir bausti: kalėjimo gimimas“ (1975) yra laikoma bausmių sociologijos klasika.

Dario Melossi yra tokių žinomų žurnalų kaip: „Bausmė ir visuomenė“ (angl. Punishment & Society) redaktorius.

Renginys finansuojamas Lietuvos mokslo tarybos projekto (Nr. VP1-3.1-ŠMM-01-V-02-001) „Konkursinis trumpalaikių mokslininkų vizitų finansavimas“ lėšomis, pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ VP1-3.1-ŠMM-01-V priemonę „Mokslininkų ir kitų tyrėjų mobilumo ir studentų mokslinių darbų skatinimas“.

Renginio kontaktinis asmuo:
Ieva Labanauskaitė