Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedra

SDSG foto 2023 crop

ISTORIJA. Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedra įsteigta 2018 metais siekiant užtikrinti nuo 1992 metų veikusios Socialinio darbo katedros tęstinumą. Vilniaus universitetas buvo pirmasis Lietuvoje, parengęs ir pradėjęs vykdyti socialinio darbo studijų programas. Pirmoji Socialinio darbo programa VU Filosofijos fakultete buvo parengta dar 1992 m. pavasarį. Tuomet pradėjome organizuoti socialinio darbo magistrantūros studijas pagal sutartį su LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

KUR DIRBA MŪSŲ ABSOLVENTAI. Rengiame socialinio darbo profesionalus, kurie sėkmingai veikia socialinio darbo lauke ir teikia socialines paslaugas, plėtoja socialinio darbo mokslą, užima reikšmingas pareigas ministerijose, savivaldybėse ir jų administruojamose įstaigose, steigia ir vadovauja nevyriausybinėms organizacijoms, kuria ir plėtoja socialinį verslą. 

VISUOMENINĖ IR MOKSLO VEIKLA. Esame vieni pagrindinių veikėjų Lietuvoje inicijuojant ir formuojant akademinį socialinio darbo diskursą: intensyviai vykdome socialinio darbo lauko ir socialinio darbuotojo profesijos ypatumų tyrimus, leidžiame pirmąjį socialinio darbo žurnalą STEPP, rengiame mokslo publikacijos. Kasmet organizuojame mokslo renginius, skirtus aptarti aktualiausioms socialinio darbo temoms – lyderystei, socialinėms inovacijoms, socialinio darbo ekologijai bei kitiems Lietuvai ir pasauliui reikšmingiems klausimams. Dalyvaujame formuojant socialinę politiką įstatymų leidybos procesuose, vykdome patariamąją ir konsultacinę veiklą nacionaliniame ir tarptautiniame lygmenyje.

KATEDROS VYKDOMI TYRIMAI orientuoti į aktualiausias socialinio darbo sritis ir jų raidą. Jie nagrinėja Lietuvos visuomenei kylančius socialinius iššūkius. Socialinis darbas kaip žmogaus teisių profesija labai svarbus sprendžiant nelygybės, socialinio neteisingumo problemas šiuolaikinėje visuomenėje. Tad socialiai pažeidžiamų grupių socialinės atskirties, diskriminacijos, o taip pat – integracijos ir įgalinimo tyrimai žmogaus teisių kontekste yra vienas esminių mūsų tyrimo laukų. Visuomenės senėjimas Lietuvoje kaip visoje Europoje verčia skirti ypatingą dėmesį tarptautiniams palyginamiesiems ilgalaikės pagyvenusių žmonių globos tyrimams. Tęsiame socialinio darbo profesijos raidos tyrimus, socialinio darbo metodų, strategijų, paslaugų politikos transformacijų analizę, ieškome inovatyvių metodų besikeičiančių socialinių, ekonominių sąlygų bei globalizacijos  kontekste. 

Su Lietuvos ir tarptautiniais partneriais aktyviai dalyvaujame moksliniuose projektuose bei taikomojo pobūdžio projektinėje veikloje. Šie projektai orientuoti į socialinio darbo ir socialinės gerovės mokslinių tyrimų plėtrą, inovacijų socialiniame darbe bei socialinių paslaugų organizavime diegimą, patirties sklaidą besivystančiose šalyse, reikminių tyrimų vykdymą. Mūsų vykdomi tyrimai, patirties sėmimasis prestižiniuose mokslo renginiuose, akademinės publikacijos ir kita mokslinė veikla užtikrina mokslo ir studijų vienovę, prisideda prie studijų programose dirbančių mokslininkų gebėjimų stiprinimo ir sudaro prielaidas naujausių mokslo žinių integracijai į dėstomus dalykus.

Nuo 2018 iki 2021 metų katedrai vadovavo doc. Dr. Eglė Šumskienė. Nuo 2021 m. vasario mėn. Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedros vedėjos pareigas eina doc. dr. Donata Petružytė.


VU Socialinio darbo Facebook'o paskyra 

Kontaktai:

Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedra, adr. Universiteto g. 9, 01513 Vilnius, tel. (8 5) 266 7610, el. paštas:

Katedros tyrimai prisideda prie šių JT Darnios plėtros tikslų įgyvendinimo:

3 sdg 10 sdg 16 sdg

Sociologijos ir socialinio darbo institutas

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos