skvc log int2020 m. lapkričio 25 d., trečiadienį, Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete vyks išorinis tarptautinis regiono studijų krypties programų vertinimas.

VU Filosofijos fakultete yra vykdomos dvi regiono studijų krypties programos – „Azijos studijos“ (bakalauro) ir „Šiuolaikinės Azijos studijos“ (magistro). Nuotolinio vizito metu užsienio ekspertai susitiks su programų savianalizės suvestinės rengimo grupe, administracija, dėstytojais, studentais, absolventais ir socialiniais partneriais.

Skaityti daugiau

VP Divali AMC 012020 m. lapkričio 13 d. 18 val. kviečiame prisijungti prie tiesioginės transliacijos ir paklausyti Lietuvos sanskritologo, Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lektoriaus Vyčio Vidūno paskaitos apie kasmetinės šventės Divali ypatumus. Paskaitoje bus pristatomos šiuolaikinės šventės tradicijos, trumpai apžvelgiama istorinė perspektyva ir pagrindiniai su švente siejami mitologiniai naratyvai.

Skaityti daugiau

Svambaryte D apdo20202020 m. lapkričio 3 d. Japonijos Vyriausybė paskelbė, kad Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto docentei dr. Daliai Švambarytei bus įteiktas „Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir rozete“ (The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Rosette ) už jos nuopelnus skatinant akademinius mainus bei tarpusavio supratimą tarp Japonijos ir Lietuvos. Nuoširdžiai sveikiname!

Skaityti daugiau

2020 metais „TV Europa ir partneriai“ studijoje režisierė Eglė Monika Juozapavičiūtė sukūrė naują dviejų dalių dokumentinį filmą „Tibetas“. Jame apie vakarietišką Tibeto percepciją ir šios šalies įvaizdžius kalba Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto indologijos ir budizmo studijų profesorius Audrius Beinorius.

Filme glaustai atskleidžiama, kaip Vakarai atrado Tibetą, kaip buvo konstruojamas Tibeto kaip išskirtinio dvasinio regiono vaizdinys, kodėl Europos šalys kovojo dėl geopolitinės įtakos šiam kalnų regionui. Galiausiai, kuo savitas yra tibetiškasis budizmas ir kaip formavosi akademinė tibetologija. Filmo pagrindas – autentiška režisierės vizualinė antropologinė medžiaga iš Tibeto.

Skaityti daugiau

2020 m. spalio 21 d. 19.00–20.30 val. Eötvöso Lorándo universiteto Sinologijos studijų doktorantas Gediminas Giedraitis nuotoliniu būdu skaitys viešą paskaitą Mahajanos tikėjimo sužadinimo traktatas (Dasheng qixin lun 大乘起信論) – esminis Rytų Azijos budizmo tekstas“. Vieša paskaita bus transliuojama internetu ATSI „Facebook“ paskyroje ir „Zoom“ platformoje (prisijungimo ID: 975 2590 3577, slaptažodis: 774800).

2020 m. spalio 23 d. 15.00–18.00 val. rengiamas kontaktinis seminaras „Mahajanos tikėjimo sužadinimo traktato (Dasheng qixin lun 大乘起信論) skaitymai“. Seminaras vyks A. Binderio auditorijoje, VU Azijos ir transkultūrinių studijų institute (Universiteto g. 5).

Skaityti daugiau

Mano Indija 20202020 m. spalio 3 d. 18 val. Vilniaus universiteto Teatro salėje vyks tarptautinis klasikinių indų šokių mokyklų festivalis „Mano Indija 2020“. Kviečiame apsilankyti visus, besižavinčius indiškais šokiais arba norinčius pažinti šią unikalią meno formą.

Festivalyje dalyvaus Natya Devi šokio teatras, Rajyashree Ramesh scenos meno ir šokio teatro akademija, klasikinių indų šokių studija „Bharatha Alaya“, Tomas Drunga (tabla) bei vaikų ir jaunimo klubas „Kregždutė“.

Skaityti daugiau

LLTI pastatas 2 12020 m. rugsėjo 24–25 dienomis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Tautosakos archyvo salėje vyko Etnologijos doktorantų simpoziumas. Išsamią renginio programą ir simpoziumo tezes rasite pateiktoje nuorodoje.

Šiame mokslo renginyje dalyvavo ir pranešimus skaitė VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto doktorantai:

Skaityti daugiau

El zurnalas SamajIšėjo specialus SAMAJ (South Asia Multidisciplinary Academic Journal) numeris apie studentų politiką Pietų Azijoje, kurį sudarė ir redagavo dr. Jean-Thomas Martelli (Centre de Science Humaines) ir dr. Kristina Garalytė (VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas). Jame publikuojami straipsniai, analizuojantys studentų politikos apraiškas Indijoje, Bangladeše ir Pakistane nuo XX. a. pradžios iki šių dienų iš istorinės ir etnografinės perspektyvų. Pagrindinis keliamas klausimas – kaip per studentų politiką yra (re)produkuojama socio-politinė sistema Pietų Azijoje ir kokį vaidmenį šiame procese vaidina įvairios studentų bendruomenės.

Skaityti daugiau

Taivanio kina 2020Pastaruoju metu apie Taivano politinę padėtį, ekonominę galią ar technologijas girdime itin daug, tačiau ką žinome apie šios mažos kalnuotos salelės vidinį gyvenimą ir kultūrą? Kokia ji buvo anksčiau, prieš pasaulį užkariaujant išmaniosioms technologijoms?

Azijos menų centras, bendradarbiaudamas su Taivano filmų institutu ir ,,King's College London“ kviečia jus pasinerti į 6-8 dešimtmečiais kurto komercinio taivanietiško kino pasaulį, kuriame atsiskleidžia socialinės bei kultūrinės Taivano realijos tuo metu, kuomet sala tik skynėsi kelią modernizacijos link.

Skaityti daugiau
Puslapis 1 iš 54
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos