Tinkl A.B conferec2021 m. liepos 12–16 d. vyko 5-oji tarptautinė laiko perspektyvų konferencija (5th International Conference on Time Perspectives), kurią organizavo Vilniaus universitetas kartu su partneriais Laiko perspektyvos tinklu (Time Perspective Network) ir Vilniaus dailės akademija. Vienas iš pagrindinių pranešėjų – Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto profesorius dr. Audrius Beinorius, jis skaitė kviestinį pranešimą „KĀLA: Classical Indian Philosophy  on Perception of Time“.

Skaityti daugiau

VP Japonu kinas2021 m. birželio 1 d., antradienį, 18:00 val. Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia į ciklo „Zoom on Japan“ paskaitą apie japonų kiną, kurią skaitys doc. dr. Deimantas Valančiūnas.

Vienas svarbiausių Japonijos kino tyrinėtojų Donald Richie yra pasakęs, kad „jei amerikietiškas kinas yra stipriausias veiksmu o europietiškas kinas – veikėjais, tai japonų kinas yra turtingas savo nuotaika ir atmosfera“.

Skaityti daugiau

VU E Kurausko foto 642x410 sviesArtėjant valstybinių brandos egzaminų laikotarpiui, itin aktualiu klausimu tampa būsimų studijų pasirinkimas, o jį kartais nulemia ne tik mokslo pasiekimai ar egzaminų įvertinimai. 2020 m. pabaigoje Vyriausybės strateginės analizės centro atliktas aukštojo mokslo prieinamumo tyrimas parodė, kad 2015–2020 m. mokslus aukštosiose mokyklose tęsiančių moksleivių dalis mažėjo visose socialinėse grupėse, tačiau daugiausia – net trečdaliu – tarp vidutinio ir žemo socialinio-ekonominio statuso moksleivių.

Skaityti daugiau

VP Vyriskumas Kinija2021 m. gegužės 26 d. 12:00 val. kviečiame į doc. Loretos Poškaitės paskaitą apie lyčių stereotipų pokyčius ir įvaizdžius šiuolaikinėje (pomaoistinėje) Kinijoje, kur kalbėsime apie vyrus ir vyriškumą. Pastaruoju metu daug tenka išgirsti apie Kiniją. Tačiau ką mes žinome apie šiuolaikinę šios šalies visuomenę? Kaip ji keitėsi ir tapo tuo, kuo yra šiandien?

Skaityti daugiau

VP Stud Pasauli atverenciosVilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas kviečia dalyvauti renginių cikle „Pasaulį atveriančios studijos“, kuris vyks 2021 m. gegužės 12–22 d. Renginių svečiai – įvairių specializacijų VU ATSI studentai, kurie savo studijų laikotarpiu buvo dalinėse studijose ir yra sukaupę nepaprastai daug įspūdžių apie egzotiškas Azijos bei Artimųjų Rytų regiono valstybes ir jų kultūras.

Skaityti daugiau
Puslapis 1 iš 36
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos