Levino filosofinių ir religinių studijų centras

VU Levino filosofinių ir religinių studijų centras (LFRSC) yra naujas šakinis Filosofijos instituto darinys, įsteigtas 2020 m. gegužės 27 d. Centro įsteigimas tapo formaliu jau daugiau nei 15 metų vykstančios veiklos institucionalizavimu. Reikšminga šio pobūdžio veiklos pradžia galima laikyti 2006 m. VU Religijos studijų ir tyrimų centro (RSTC) organizuotą tarptautinę konferenciją „Šimtmetis su Levinu: totalumo griuvėsiuose“ (org. komiteto pirmininkė prof. Rita Šerpytytė), ne tik pritraukusią gausybės žymių litvakų, pasaulinio masto filosofų dėmesį, bet ir sulaukusią ypatingo tarptautinio pripažinimo. Kita Levinui skirta VU RSTC organizuota tarptautinė konferencija įvyko 2015 m. „Emmanuelis Levinas: radikalus mąstytojas krizės metu“ (org. komiteto pirmininkė prof. Rita Šerpytytė). Abiejų konferencijų pagrindu buvo išleistos prof. Ritos Šerpytytės sudarytos knygos, puikiai reprezentuojančios VU mokslininkų veiklą tarptautinei bendruomenei, o taip pat ryšių su užsienio mokslininkais amplitudę.
1.    Šerpytytė R. (ed.) A Century with Levinas: On the Ruins of Totality. ISBN 978-9955-33-531-3. Vilnius: Vilnius University Publishing House, 2009. (353 p.)
2.    Šerpytytė Rita (ed.) Emmanuel Levinas: A Radical Thinker in the Time of Crisis. ISBN 978-609-459-671-1; Vilnius: VU leidykla, 2015 (214 p.).

Centro tikslai: apjungti skirtingų disciplinų – filosofijos, istorijos, teologijos – mokslininkus, kurie vykdytų tyrimus keliomis susijusiomis kryptimis:
•    žymiausio iš litvakų kilusio, Prancūzijoje kūrusio vieno garsiausių XX a. filosofų – Emmanuelio Levino – mąstymo, jo intelektualinio ir dvasinio palikimo, jo dvasinių ryšių su Lietuvos žydų bendruomene tyrinėjimas;
•    įvairių praeities ir šiuolaikinių filosofų mąstymo tyrinėjimas, remiantis Levino išeities pozicija, traktuojančia mąstymą kaip neišvengiamai integruojantį filosofinę, religinę ir etinę dimensijas;
•    Lietuvos žydų bendruomenės (litvakų) dvasinio palikimo, istorijos bei dvasinės ateities perspektyvų tyrinėjimas.

Centro uždaviniai:
•    Organizuoti renginius (konferencijas, seminarus, paskaitas), kurie būtų skirti Emmanuelio Levino minties aktualumo tyrinėjimui.
•    Rengti straipsnius ir straipsnių rinkinius.
•    Siekti didesnio tarpdisciplininio ir tarptautinio bendradarbiavimo ruošiant mokslinių tyrimų projektus.
•    Studentų įtraukimas.
•    Visuomenės švietimas litvakų dvasinio palikimo, istorijos bei dvasinės ateities perspektyvų klausimais.

Kontaktai:
Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto Filosofijos instituto Levino filosofinių ir religinių studijų centras
Universiteto g. 9,  01513 Vilnius,  el. paštas: