<...> Į viešbutį „Radisson Blu“ Vilniaus centre surengtą priėmimą atvykstančius diplomatus, verslininkus ir politikus protestuotojai pasitiko su plakatais, smerkiančiais „Kinijos terorą“ bei palaikančiais Tibetą, rašė BNS.

Įstaigos „Tibeto namai“ direktorius, Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lektorius Vytis Vidūnas sako, kad protestuotojai nori priminti, jog „tai yra režimo šventė ir kad Kinijoje iki šiol yra labai daug žmogaus teisių pažeidimų“, žmonės persekiojami dėl politinių ir religinių įsitikinimų.

Pažeidimų apstu per visą Kinijos Liaudies Respublikos istoriją, pradedant atėjimu į valdžią, po to vadinamąją kultūrine revoliucija – chunveibinų judėjimu.

Represijos prieš Kinijos žmones, krikščionių bendruomenės persekiojamos – visos tos problemos yra. Jei jau švenčiame šią datą, norime parodyti visą vaizdą, ne tik paradinę pusę, kuri bus pristatyta per priėmimą“, – BNS sakė V. Vidūnas. <...>

Visą straipsnį  skaitykite čiaParengė Dalia Plikūnė

Šaltinis: ELTA, BNS, www.DELFI.lt 2019 m. rugsėjo 30 d.

Prieiga per internetą: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kinijos-valstybiniame-priemime-ir-negausus-burys-parlamentaru-ant-saves-rasite-ne-viena-kiniska-drabuzi.d?id=82392989&fbclid=IwAR3vdTufQw_faYW83Jxp6HOTAwPGdWw76avSwa9qv4DFCSGoNyKGuoq176k