Tūkstančiai raudonų žibintų, drakono ir liūto šokis bei tradicinių virtinių gaminimas – kinų Naujųjų metų tradicijos, kurias žino daugelis. Tačiau turtinga Kinijos kultūra neapsiriboja vien tuo, o egzotika dvelkiančioje šalyje galioja savitos taisyklės ir autentiškas požiūris į gyvenimą.

Apie tai, dėl ko švenčių laikotarpis nėra palankus kelionėms Kinijoje, kodėl be naujų metų horoskopų apžvalgos bei būrėjų konsultacijų neapsieina net politikai ir kaip gelbėdamiesi nuo psichologinio smurto nesusituokę kinų vaikai per šventes į tėvų namus atsiveža išsinuomotą partnerį – interviu su sinologu, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dėstytoju, doktorantu Baliu Astrausku.

Visą straipsnį skaitykite čia

Šaltinis: delfi.lt / Delfi Plius / Gyvenimas / 2021 m. vasario 12 d.

Priega per internetą: https://www.delfi.lt/plius/gyvenimas-visuomene/