Ilgą laiką žodis „zombis“ mūsų kolektyvinėje vaizduotėje daugiausia buvo susijęs su Holivudo juostomis. Nors pats žodis ir jo reikšmė kildinami iš Haičio folkloro ir vudu praktikos, Vakarų šalys transformavo šias mistines būtybes ir panaudojo siaubo žanrui ir pramogai. Kuo pasižymi „k zombių“ (korėjietiškų zombių) subžanro filmai bei serialai ir koks yra jų sociokultūrinis kontekstas?

Apie tai skaitykite Vilniaus universiteto Šiuolaikinės Azijos studijų programos magistrantės, kino kritikės Ievos Šukytės straipsnyje, kuriame studentė pasakoja apie šio subžanro istoriją bei populiarumą ir išnagrinėja kelis Korėjos kino kūrinius.

Šaltinis: LRT Klasika, laida „Pilno metro“, LRT.lt /  2022-04-14

Prieiga per internetą