Lietuvą ir Pietų Afriką (PAR) siejantys santykiai – įvairialypiai. Lietuvos žydų, arba litvakų, bendruomenė PAR pradėjo kurtis XIX a. pabaigoje. Šiuo metu mezgami verslo ryšiai, nemaža dalis afrikiečių iš Vakarų Afrikos atvyksta mokytis į Lietuvą. Abipusis susidomėjimas stiprėja, tačiau iššūkių nestinga. Apie litvakų istoriją Pietų Afrikoje ir išeivių iš Afrikos gyvenimą Rytų Europoje dabar VŽ kalbėjosi su dr. Karina Simonson, Vilniaus universiteto dėstytoja ir menotyrininke.

Žodžio „litvakai“ pašnekovė vengia. Pasak jos, dauguma PAR gyvenančių lietuvių kilmės žydų, kuriuos ji pažįsta, savęs litvakais nevadina. Apie Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir vėliau gyvenusius litvakus kalbama daug. Rečiau – apie jų bendruome ...

Parengė Mintautė Berulytė. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Šaltinis: Verslo žinios / 2023-02-19

Prieiga per internetą