Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedra

serpetyteProf. habil. dr. (hp) Rita Šerpytytė
Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros vedėja

Telefonas: +370 5 2687189
Universiteto g. 9, 104 kab.
El. paštas:

Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedra įsteigta 2018 m. vasario 1 d., įvykdžius VU restruktūrizaciją. Motyvas steigti Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedrą buvo dvejopas: viena vertus, šiuolaikinėje postmetafizinėje ir post-postmetafizinėje Vakarų filosofijos tradicijoje išryškėjusios hibridiškumo tendencijos, ne tik nutrinančios modernybės mąstymo nubrėžtas ribas tarp atskirų filosofinių disciplinų ir net kultūros sričių, kita vertus – konkretūs filosofijos ir religijos sričių tyrimai, vykdyti ir tebevykdomi RSTC mokslininkų bei dalies Filosofijos katedros mokslininkų sutelktomis pastangomis. RSTC mokslininkai ilgą laiką specializavosi kontinentinėje religijos filosofijoje, prieigos prie religijos ir teologijos problemų ieškodami fenomenologijos, hermeneutikos, dekonstrukcijos perspektyvoje, laikydami, kad kontinentinė filosofija į savo tyrimų lauką įtraukia radikaliausius teologinius ir religinius motyvus. Dalis kontinentinei filosofijai besiangažuojančių Filosofijos katedros mokslininkų, tyrinėdami kino, medijų, vizualumo, kasdienybės problematiką, į savo tyrimų lauką buvo įtraukę ir šiuolaikinei filosofijai svarbias sekuliarizacijos bei postsekuliarizacijos procesų sąlygotas religijos temas bei problemas. O abipusis (RSTC ir dalies Filosofijos katedros mokslininkų) dėmesys spekuliatyviojo realizmo, naujųjų realizmų, medijų filosofijos, posthumanizmo, poststruktūralizmo problematikai kaip tik ir išreiškia kontinentinės filosofijos simbiozę su šiuolaikine religijos tyrinėjimų tradicija.

Tai, kad katedra pretendavo būti ir buvo suformuota iš mokslininkų, atstovaujančių natūraliai susiklosčiusius mokslinius interesus, atitinkančius įvardintą katedros koncepciją, liudija visa eilė mokslininkų grupių vykdytų ir tebevykdomų projektų.

Katedra įsteigta prof. Ritos Šerpytytės iniciatyva. Jos mokslinė veikla liudija aukštą profesinę kvalifikaciją, tarptautiškumą, angažavimąsi ne tik individualiai vykdyti aukšto tarptautinio lygio tyrimus ir tarptautiniu mastu dalyvauti studijose, bet ir gebėjimą telkti mokslininkų kolektyvą bendriems kolektyviniams aukšto tarptautinio lygio tyrimams.

Katedra glaudžiai bendradarbiauja su eile užsienio mokslo institucijų ir universitetų: Turino universitetu (Italija), Romos „La Sapienza“ universitetu (Italija), Madrido UNED (Ispanija), Rochesterio technologijos universitetu (JAV), Luigi Pareysono filosofinių – religinių studijų centru (Turinas, Italija), MIT (JAV) ir daugybe kitų. Keletas šių institucijų mokslininkų yra įdarbinti VU vykdomuose projektuose.

Katedra dalyvauja vykdant religijos studijų magistrantūros programą, filosofijos studijų bakalauro, magistro ir doktorantūros programas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos