XXVII Lietuvos mokinių filosofijos olimpiada

Pradžia: 2024-03-01 10:00
Pabaiga: 2024-03-02 14:00

20151127 Filosofijos F vartai interLietuvos filosofijos mokytojų asociacija kartu su VU Filosofijos institutu organizuoja XXVII Lietuvos mokinių filosofijos olimpiadą.

Šiais metais finalinis olimpiados etapas vyks kovo 1 – 2 d. VU Filosofijos fakultete. Moksleiviai pirmajame olimpiados ture turėjo parašyti filosofinę esė remiantis Martinu Heidegeriu, Rene Magritte paveikslu „Negalima atgaminti“ arba Blezu Paskaliu. Antrojoje užduotyje moksleivių laukė Georgo Vilhelmo Friedricho Hegelio tekstas „Istorija kaip pasaulinės dvasios raida", kurį perskaitę jie turėjo atsakyti į klausimus apie pasaulinę istoriją. Trečiojoje užduotyje moksleiviai perskaitę Jūratės Baranovos ir Tomo Sodeikos vadovėlio Filosofija, XI – XII kl. V.: Tyto alba, 2002 skyrių II.5. KOVA, turėjo išsirinkti ir parašyti bent tris idėjas/mintis, kurioms pritaria arba nepritaria.

Į finalinį Lietuvos mokinių filosofijos olimpiados etapą buvo pakviesti 35 moksleiviai iš skirtingų Lietuvos mokyklų. Finaliniame etape moksleiviai turės parašyti filosofinę esė pasirinkdami vieną iš pateiktų temų. Moksleiviai, kuriems po antrojo olimpiados turo bus skirtos prizinės vietos arba pagyrimo raštai, bus kviečiami dalyvauti atrankoje dėl išvykos į XXXII Tarptautinę filosofijos olimpiadą (IPO 2024), kuri vyks gegužės 16 – 19 dienomis Helsinkyje (Suomijoje).

Lietuvos mokinių filosofijos olimpiados programą rasite čia - Programa