Mokslinis simpoziumas „Monadologiniai kraštovaizdžiai“

Pradžia: 2024-03-14 12:00
Pabaiga: 2024-03-14 16:30

mokslinis simpoziumas A32024 m. kovo 14 d. 12 val. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje vyks mokslinis simpoziumas „Monadologiniai kraštovaizdžiai: Leibnizo teorijos atspindžiai filosofijoje ir tapyboje“, skirtas paaiškinti ir išplėsti Gottfriedo Wilhelmo Leibnizo filosofijos principus Henriko Čerapo parodos „Papilės kooperatyvo sandėlio Memorialas“ kontekste.

Viena vertus, Čerapo tapybos ir Leibnizo filosofijos sugretinimas yra metaforinis žaidimas, tačiau Leibnizo filosofijoje randame principus, leidžiančius ieškoti mokslinio tapybos ir tikrovės sugretinimo. Monadoms, kuriomis parodos kontekste vadiname ant sienų kabančius kūrinius, būdingas išraiškingumas, kuris lemia jų abipusį santykį tarp to, kas išreiškiama ir to, kas išreiškia. Tai reiškia, kad kūrinių kaip monadų išraiškingumas užtikrina analoginį ryšį tarp vieno ir kito, pavyzdžiui, tarp kūrinio ir tikrovės elemento. Analogijos būdu, Čerapo drobės fiksuoja tikrovės peizažą.

Mokslinis simpoziumas „Monadologiniai kraštovaizdžiai: Leibnizo teorijos atspindžiai filosofijoje ir tapyboje“ siekia išplėsti Leibnizo filosofinių principų taikymo tapyboje sąlygas ir užmegzti dialogą platesniame filosofiniame kontekste.

Organizacinis komitetas: Kristijona Čerapaitė (VU), doc. dr. Agnė Kulbytė (VDA), prof. dr. Marius Povilas Šaulauskas (VU).

Organizatorius: Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Filosofijos istorijos ir analitinės filosofijos katedra.

Partneriai: Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas, Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Programa

12:00–12:10 Įvadinis žodis

Moderatorius Kęstutis Šapoka

1 sesija