Nacionalinės kvalifikacijos tobulinimo programos

Pedagoginių darbuotojų (išskyrus aukštųjų mokyklų darbuotojus) kvalifikacijos tobulinimo programos:

MATEMATIKOS MOKYMAS IR MOKYMASIS

Vilniaus universitetas, Nacionalinės švietimo agentūros projekto „Pedagogų kompetencijų stiprinimas nacionalinėse kvalifikacijos tobulinimo programose ir magistrantūros studijose“ partneris, kviečia dalyvauti nacionalinėje pedagoginių darbuotojų (išskyrus aukštųjų mokyklų darbuotojus) kvalifikacijos tobulinimo programoje MATEMATIKOS MOKYMAS IR MOKYMASIS.

Programa skirta pradinių klasių, pagrindinės/progimnazijos bei gimnazijos matematikos mokytojams.

Programos anotacija
Programos dalyviams suteikiamos žinios, metodinės rekomendacijos kaip koordinuoti ir mokyti Matematikos dalyko 1-12 klasėse. Programa siekiama tobulinti mokytojų kompetencijas mokyti Matematikos grindžiamos matematiniu samprotavimu. Matematikos mokymas ir mokymasis apima mokyklinės matematikos turinį, matematikos mokymo(si) psichologiją, matematikos mokymo(si) metodus ir tyrimais grįstą matematikos mokymą.

Programos organizavimas
Programos apimtis – 270 akademinių valandų, – 170 val. kontaktinio ir 100 val. savarankiško darbo.
Nuo visos programos valandų apimties 102 val. (38 proc.) yra skirta praktikai. Praktika bus atliekama mokytojų darbovietėse arba kitose ugdymo įstaigose dalyvaujant suinteresuotiems socialiniams partneriams.
Programos įgyvendintojai - VU Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkai ir programos bendraautoriai – šalies ir užsienio mokslininkai.
Dalyviams, įvykdžiusiems programą, išduodama akademinė pažyma apie studijuotus dalykus ir pažymėjimas liudijantis patobulintas kompetencijas.

Programos vykdymas pedagogų grupėms (iki 30 asm.) planuojamas iki 2026 m. gegužės mėn.

Registracija vyks 2024 m. rugsėjo mėn.

Elektroninės registracijos anketa

Programos vykdymo grafikas bus suderintas su programos dalyviais pirmojo nuotolinio susitikimo metu.

Nacionalinės kvalifikacijos tobulinimo programos įgyvendinimas pagal Švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-06-01 „Pirmiausia – mokytojas“ bus finansuojamas Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.

Kontaktai pasiteiravimui: Lina Vinikienė el. p.:

GYVENIMO ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS

Vilniaus universitetas kviečia dalyvauti nacionalinėje pedagoginių darbuotojų (išskyrus aukštųjų mokyklų darbuotojus) kvalifikacijos tobulinimo programoje GYVENIMO ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS.

Programa skirta mokytojams, dirbantiems pagal bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, mokyklų vadovams, jų pavaduotojams ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjams, švietimo pagalbos atstovams siekiantiems mokyti ir(ar) koordinuoti Gyvenimo įgūdžių ugdymą 5-10 klasėse.

Programos anotacija

Programos turinys sukonstruotas siekiant plėtoti programos dalyvių kompetencijas, stiprinti jų vertybines nuostatas įgalinančias praktiškai, asmeniniu pavyzdžiu demonstruoti orientaciją į vaiko visuminį ugdymą, kuriant saugias mokymo(si) aplinkas, parenkant mokymosi metodus ir priemones derančias su mokymosi turiniu, mokinio poreikiais ir galimybėmis. Tokiu būdu siekiama puoselėti vaiko individualumą ir savigarbą, ugdyti savarankiškumą, atsakomybę bei pasitikėjimą savo sprendimų priėmimo gebėjimais, o tuo pačiu formuoti tvirtus socialinius įgūdžius, padedančius sėkmingai veikti visuomenėje. Programa remiasi patirtinio ir probleminio mokymo(si) strategijomis. Tai sudaro konceptualųjį programos pagrindą laikantis idėjos, kad mokytojas turėtų gebėti formuoti mokinių gyvenimo taikant šias dvi strategijas, t. y. per konkrečią patirtį (jau turimą ar mokiniams kuriamą mokymo(si) metu arba kitų asmenų patirtį) bei tyrėjimo procesus susidūrus su konkrečiomis probleminėmis situacijomis.

Programos organizavimas

• Programos apimtis – 10 kreditų (270 akademinių valandų - iš jų 190 val. (70 proc.) sudaro kontaktinis darbas – 74 val. teorija, 116 val. – pratybos, 80 val. skiriama savarankiškai praktikai (30 proc.));
  • Teorinės ir praktinės veiklos bus organizuojamos orientuojantis į ugdymo realybę – modeliuojant, demonstruojant darbą klasėje, taikant pastoliavimo/algoritmo schemą;
  • Programa bus vykdoma mišriu (auditoriniu ir nuotoliniu) būdu. Nuotolinio mokymosi (ne daugiau kaip 25 proc.) metu bus orientuojamasi į įtraukų mokymo(si) procesą bei mokytojo nuotolinio darbo modelį;
  • Programos dalyvių kompetencijos bus tobulinamos ypatingą dėmesį skiriant refleksijai ir formuojamajam vertinimui;
  • Pratybos vyks ne didesnėse ir ne mažesnėse 24 – 30 asmenų grupėse.
  • Įvykdžiusiems nacionalinę programą ir už teorijos bei praktines užduotis gavusiems teigiamus įvertinimus, bus išduodami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai liudijantys suteiktą teisę mokyti Gyvenimo įgūdžių dalyko pagal bendrojo ugdymo programas.

Registracija vyks 2024 m. rugsėjo mėn.

Elektroninės registracijos anketa

Kontaktai pasiteiravimui: tel.+370 614 82 671; el. p.: