Psichofiziologijos ir kognityvinės psichologijos laboratorija

Laboratorijoje atliekami psichofizikiniai žmogaus regos sistemos ir regimosios informacijos suvokimo tyrimai. Naudojant neuroninius tinklus modeliuojami regos sistemos mechanizmai.Pateikiant įvairius jutiminius dirgiklius registruojamos žmogaus fiziologinės reakcijos. Atliekama poligrafija (melo detekcija), atsipalaidavimo tyrimai, taikant biologinį atgalinį ryšį, nagrinėjama kvėpavimo pratimų ir emocijų įtaka fiziologinėms reakcijoms.

Laboratorija organizuoja ir atlieka mokslinius tyrimus, teikia užsakomas paslaugas psichofiziologijos, kognityviosios ir eksperimentinės psichologijos srityse:  spalvų matavimus, vartotojų elgesio analizę sekant akių judesius, konsultuoja duomenų statistinės analizės klausimais ir kt.

Laboratorija kelis dešimtmečius artimai bendradarbiauja su Anglijos Mančesterio universiteto prof. J. J. Kulikowski ir I. J. Murray, kolegomis iš Leipcigo universiteto, vadovaujamiems prof. Hans-George Geissler, JAV mokslininkų grupe, kuriai vadovauja prof. R. Blake (Vanderbilto universitetas, JAV).

Kontaktai:
Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto, Psichologijos instituto Psichofiziologijos ir kognityvinės psichologijos laboratorija
Universiteto g. 9-405,  01513 Vilnius, tel. +370 5 266 7619,  el. paštas

Skaityti daugiau

Apie mus

Laboratorijoje atliekami psichofizikiniai žmogaus regos sistemos ir regimosios informacijos suvokimo tyrimai. Neuroninių tinklų pagalba modeliuojami regos sistemos mechanizmai.

Pateikiant įvairius jutiminius dirgiklius registruojamos žmogaus fiziologinės reakcijos. Atliekama poligrafija (melo detekcija), atsipalaidavimo tyrimai biologinio atgalinio ryšio pagalba, kvėpavimo pratimų ir emocijų įtaka į fiziologines reakcijas.

Konsultuojama psichologinės statistinės analizės klausimais.

Skaityti daugiau

Studijos

Į vykdomus psichofizikinius ir psichofiziologinius tyrimus įsitraukia psichologijos bei fizikos specialybių studentai. Čia jie gauna individualias užduotis. Įsisavinti tyrimo metodikas įmanoma tik savarankiškai atliekant tyrimus ir įgyjant eksperimentatorių įgūdžius. Eksperimentinis ir teorinis užduočių sprendimas palaipsniui suformuoja tyrėjus, kurie patys savarankiškai galėtų kelti aktualius mokslo klausimus ir ieškoti sprendimo kelių ir būdų. Laboratorijoje kuriama tokia tyrimo aplinka, kurioje studentai aktyviai gali dalyvauti moksliniame tiriamajame darbe. Mokslinių eksperimentų ir teorinių modelių kūrimo, savarankiško užduočių sprendimo kelių paieška būdinga šiuolaikiniams universitetams studentams, kadangi įgalina juos efektyviai įsisavinti šiuolaikinio mokslo tyrimo metodus.

Kviečiame studentus įsijungti į mokslinį tiriamąjį darbą, atliekamą Psichofiziologijos ir kognityvinės psichologijos laboratorijoje.

Skaityti daugiau
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos